Mail Hosting Hizmeti | Yandex Connect

Yandex Connect ile Kurumlar için Mail

Yandex connect servisi ile kurumunuz için ücretsiz kurumsal mail hizmeti edinebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken öncelikle alan adına sahip olmanızdır. Yani www.ktech.web.tr şeklinde bir alan adını (domain) satın aldıktan sonra farklı yapmanız gereken bir satın alma işlemi bulunmamaktadır.

Alan adlarını da farklı firmalardan satın alacağınız gibi 2022 piyasasına göre Google Domain üzerinden en uygun fiyata da tedarik edebilirsiniz. Google domains üzerinden alan adının nasıl alınacağına dair makalemize ise buradan ulaşabilirsiniz.

Alan adınızı aldıktan sonra alan adınızın yönetim panelinden DNS Yönetim Paneli aracılığıyla aşağıdaki kayıtların girişini yapmalısınız. Böylece alan adınız üzerinden yapılacak olan mail trafiğini yandex üzerine yönlendirmiş oluyorsunuz.

Yeni bir MX kaydı girişi yapıyoruz. Bunun için adres mx.yandex.net giriyoruz ve öncelik olarak 10 değerini atıyoruz. Diğer yapmamız gereken kayıt ise TXT kaydıdır. TXT kaydını ise Yandex Connect sisteminin vereceği değere göre oluşturuyoruz. Bu ayrıntılara da buradan erişebilirsiniz.

Bu kayıtları ve ayarlamaları yaptıktan sonra artık Yandex Connect üzerinden Ücretsiz Kurumsal Mail hesaplarınızı oluşturabilir duruma geleceksiniz. Normalde @yandex.com uzantılı mail adresiniz kurumsal mail hesaplarınızı yönetmek için standartta admin olarak gelmektedir. Ancak önerimiz kurumsal mail adreslerinden birini de admin rolüne almanız. Böylece ilerde yandex.com uzantılı mail adresinizin şifresini unutursanız kendi mail adresiniz üzerinden de admin rolünden panele erişerek yandex connect işlemlerine devam edebilirsiniz.

Kurumlar için yandex

Yandex Connect'in ücretsiz olarak kullanabileceğiniz hizmetlerinden en önemlisi olan kurumsal mail hizmetinden yukarıdaki gibi bahsettik. Kurumsal mail hostinge ayrıca bir ücret vermeden sizlerde firmanız için ücretsiz mail hizmeti alabilirsiniz. Yandex connect ayarlarını bir defa yaparak yönetim paneline kavuşabilir ve mail hesaplarınızı oluşturabilirsiniz. O kadar çok teknik ayrıntı olmasa da bilgisayar bilen bir kullanıcının yapması daha doğru olacaktır. Ancak güvenmediğiniz kişilere özellikle alan adınızı satın aldığınız hesap bilgilerini teslim etmeyin ya da şifresini bu işlemleri devreye aldıktan sonra değiştirin. Alan adınızın güvenliği çok önemlidir. Gerek web sitesi gerekse yandex connect üzerinden aldığınız ücretsiz kurumsal maillerinizi kullanamaz duruma gelebilirsiniz.

Ktech olarak ücretsiz kurumsal mail hizmetinden talep eden tüm müşterilerimizi faydalandırıyoruz. Böylece ek bir maliyet olmadan kurumsal mail iletişimi sağlanmış oluyor. Sizler de bu kadar teknik ayrıntı ile uğraşamam derseniz bizlere ulaşmanız durumunda sizlere bu hizmetimizi güven içerisinde sağlıyor oluruz.

Kurumsal mail hosting

Yandex connect servisi sizlere ücretsiz kurumsal mail hosting fırsatı sunmaktadır. 1000 adet mail hesabı oluşturabilirsiniz. Bu da Türkiye'de bir çok kobi firmasının ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir. Gelişmiş spam filtrelerinden de yararlanarak olası reklam ve oltalama maillerinden de korunmuş olursunuz. Ancak ne kadar da ücretsiz bir servis olsa bu mail hesaplarının bazı kısıtlamaları söz konusudur. Aslında bu kısıtlamalar diğer hizmet sağlayıcılarda da bulunmaktadır. Sadece sayıları değişebilir. Bu kısıtlamalar aşağıdaki gibidir.

Yandex Connect ile E-posta gönderme kısıtlamaları

Spam gönderimini önlemek için Yandex.Connect'te, kurum e-posta hesaplarından başka e-posta adreslerine gönderilebilecek e-posta sayısı sınırlanmıştır.

  • Bir web site uygulaması üzerinden göndereceğiniz her bir e-posta en fazla 50 alıcıya sahip olmalıdır.
  • Bir E-posta programı aracılığıyla veya SMTP protokolü ile gönderilen bir e-posta en fazla 35 alıcıya sahip olmalıdır.
  • 24 saatlik süre içerisinde bir e-posta hesabından gönderilebilecek tüm e-postalar en fazla 3000 alıcıya sahip olabilir.
  • 24 saatlik süre içerisinde aynı alan adında yer alan tüm hesaplardan gönderilebilecek tüm e-postalar en fazla 5000 alıcıya sahip olabilir.

Tarafınıza gönderilen e-posta sayısı için herhangi bir kısıtlama yoktur. Yani sizler gün içerisinde diğer firmalardan sayısız eposta teslim alabilirsiniz.

Müşterilerinize veya iş ortaklarınıza reklam, tanıtım v.b. toplu e-posta göndermeniz gerekiyorsa bu işlemi sunan özel e-posta gönderme servislerini kullanmanız önerilmektedir. Bu işlemi isterseniz yandex üzerinden isterseniz farklı mail hosting firmasından da yapsanız belirttiğimiz gibi limitlere takılacaksınız.

Toplu eposta gönderimi sağlamak istiyorsanız mail chimp uygulaması gibi uygulamalar üzerinden hizmet alabilirsiniz.

Yapılan mail ayarlamaları sonrasında örnek olarak info@firmaadiniz.com şeklinde bir mail hesabına kavuşuyor olacaksınız. Bunları da outlook gibi mail programları üzerinden tanımlayarak mail alış verişini yapabilir duruma geleceksiniz.

Hayırlı olsun.

Etiketler: 360 yandex, 360 yandex admin, 360 yandex mail, 360yandex, admin yandex, admin yandex connect, connect yandex, connect yandex admin, connect.yandex.com yönetim, connet yandex, kurumlar için yandex, kurumsal mail adresi nasıl alınır, kurumsal mail hosting, kurumsal mail ücretsiz, kurumsal mail yandex, kurumsal yandex mail, mail hosting hizmeti, yandex admin paneli, yandex 360 ücretsiz, yandex business mail, yandex conect, yandex conenct, yandex conncet, yandex connct, yandex connect, yandex connect admin, yandex connect kurumsal mail, yandex connect yönetim, yandex hosting, yandex kurum, yandex kurumlar için mail, yandex yönetici paneli

Hizmet Talep Formu

Bilgi almak istediğiniz hizmetlerimizi seçerek sizlere en kısa sürede ulaşıyor olacağız.