Teknoloji Haberleri

Deprem Öncesi ve Sonrasında Kullanılan Teknolojiler

Deprem Öncesi ve Sonrasında Kullanılan Teknolojiler

Deprem Öncesinde ve Sonrasında Teknoloji Kullanımı

Bilindiği üzere ülkemiz bir deprem kuşağı üzerinde yer almaktadır. Son yaşanılan Kahraman Maraş depremi sonrasında teknolojinin deprem öncesi ve sonrasında kullanım imkanlarının önemi de her geçen gün artmaktadır. Deprem önlenemez bir gerçek ancak öncesinde alınabilecek tedbirler ile bu afetleri en az hasar ile geçirmek bizlerin elinde.

5G Nedir? 5G Teknolojisinin Hayatımıza Etkisi | Ktech Blog

5G Nedir? 5G Teknolojisinin Hayatımıza Etkisi | Ktech Blog

İletişimde Sınırları Zorlayan Son Teknoloji 5G Nedir?

5G, beşinci nesil mobil veri iletişimi standartlarını ifade eder. Bu, daha hızlı internet hızları, daha az gecikme süresi ve daha fazla bağlantı noktası sunan bir veri ağı standartıdır. 5G aynı zamanda daha yüksek kapasiteli ve daha verimli bir ağ oluşturma kapasitesine sahiptir.

Samsung Galaxy S23 Ultra

Android Dünyasının Yeni Trendi: Samsung Galaxy S23 Ultra

Android Dünyasının Yeni Trendi: Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung, teknoloji dünyasında sürekli olarak öncü olmayı hedefleyen bir markadır ve sonunda Galaxy S23 Ultra'yı tanıtıyor. Bu telefon, en son teknolojiler ve gelişmiş özellikler ile donatılmıştır ve kullanıcılarına mükemmel bir mobil deneyim sunar.

Şirketler için Efatura Başvuru İşlemleri

E-Fatura Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır? | Ktech Blog

Bir önceki makalemizde mali mühür başvuru işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatmıştık. E-Fatura başvuru işlemini yapmadan önce mutlaka mali mühürünüzün elinize ulaşmış olması ve bir önceki makalemizde yaptığımız sürücü yükleme işlemlerini yapmış olmanız gerekmektedir.

Şirketler için Mali Mühür Başvuru İşlemleri

Mali Mühür Nedir | Mali Mühür Başvurusu Nasıl Yapılır | KTECH

Mali Mühür Nedir?

Mali mühür, Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafından üretilen ve kamu kurum ve kuruluşları arasında elektronik ortamdaki belge paylaşımında yazışma yapan tarafların kurumsal kimliklerini güvenli bir şekilde tanımlamak ve doğrulamak amacıyla kullanılan elektronik sertifikadır.

Mali Mühür Başvuru Adımları

Şirketiniz için Mali Mühür başvuru işlemlerinin nasıl olacağını çok kısa bir şekilde sizlere anlatıyoruz. Sonrasında Efatura Başvuru işlemlerinin nasıl olacağını aktarıyor olacağız. Çok kolay bir şekilde mali mühür ve efatura işlemlerine başvuruyor olacaksınız.

AVM Plaka Tanıma Sistemleri

AVM Plaka Tanıma Sisteminin Süreçleri

AVM ler hakkında yönetmeliğin güncelleştirilmesiyle beraber plaka tanıma sistemleri zorunluluğu getirildi. Yönetmeliğin yayınlanmasıyla beraber AVM ler tarafından çok da hoş karşılanmayan bu sistem zorunlu olarak kurulmaya başlandı. Ülkemiz güvenliği için çok yararlı olan sistemin mali yükümlülüğü uçtan uca avm lere bırakıldı. Her AVM yönetiminin farklı olması PTS sisteminin anlaşılması ve ilk uygulamalarının yapılarak emniyet kabul işlemlerinin yapılması bir hayli zaman aldı. Süreç içerisinde PTS sistemi yapmayan AVM ler bu süreçte ceza uygulaması ile karşılaştılar.