ZTE Modem Youtube Engelleme

ZTE MODEM YOUTUBE ENGELLEME

Altyapı teknolojilerinin gelişmesiyle ADSL bağlantıdan VDSL ve Fiber network altyapılarına geçiş yapanlar modem değişikliği ile karşılaşıyorlar. Vodafone.net'i tercih eden bizler gibi olan kullanıcılar bazı web sitelerine engel koymak isteyebilirler.

Ailelerimizde bulunan özellikle küçük yaştaki çocuklarımızın sosyal medya sitelerinden biraz daha uzak kalarak bağımlılıklarını engellemek isteyen ebeveynler bu yöntem ile ZTE Modemde Youtube sitesini engelleyebilirler. Böylece çocuklarının bu tip sitelerde boşuna vakit geçirmesinin önüne geçmiş olacaklardır.

ZTE Modem genel olarak URL ve IP filter yeteneklerine sahip. Yani bir web sitesini hem adresinden hem de IP adresi üzerinden engelleyebiliyor. Ancak bazı durumlarda IP Filter yertersiz kalabilir. Aşağıdaki işlemleri yapmanıza rağmen youtube site engelleme işlemi başarısız olduysa diğer bir teknik makalemize buradan ulaşarak ikinci bir çözüm yöntemini deneyebilirsiniz.

ZTE Modemde Youtube Erişimini Engellemek için ilk yapılması gereken işlem ZTE Modem arayüzüne giriş yapmaktır. Bunun için internet tarayıcınızın adres kısmına modeminizin IP adresini yazmalısınız.

Zte-modem

ZTE Modem kullanıcı bilgilerini girerek modeminizin yönetim sayfasına ulaşabilirsiniz. Burada login işlemi sırasında Admin kullanıcısının baş harfi olan A harfini büyük yazmanız gerekmektedir. Şifrenizi bilmiyorsanız hizmet aldığınız operatör firma ile iletişime geçerek admin şifresini talep edebilirsiniz. Eğer hiçbir şekilde admin şifresine ulaşamazsanız modem sıfırlama yöntemini kullanarak modemi fabrika ayarlarına getirebilirsiniz. Bu ayarları yapmak için biraz uzman olmanız gerektiğini hatırlatmak isterim.

ZTE Modem sayfasına giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi Firewall başlığını tıklayarak ilgili ayar sayfasına erişebilirsiniz.

zte-firewall

Firewall başlığını tıkladıktan sonra Filter Criteria sekmesini tıklayarak aşağıdaki ekrana ulaşmanız gerekiyor. ZTE Modem arayüzleri modele göre farklılık gösterse de benzer ekranlar üzerinden yine youtube engelleme çalışmasını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu ekranda URL filter kısmının On konumda olduğunu ve Mode ayarının Blacklist olması gerektiğini unutmayalım. Bu şunu ifade ediyor. Burada gireceğimiz adresler mode ayarı Blacklist olarak seçildiği için engellenecektir anlamı taşır.

zte-url-filter

URL Filter kısmında "Create New Item" seçeneğini seçerek youtube sayfasını aşağıdaki gibi girmelisiniz. Burada önemli olan adres kısmına eğer www veya https gibi ön ekler yazarsanız kuralımız geçerli olmuyor ve youtube engelleme özelliğini kullanamıyoruz. Ayarları aşağıdaki gibi yaptıktan sonra "Apply" dedikten sonra youtube sayfasına erişimimiz engellenmiş olacaktır.

zte-url-filter-blacklist

Yaptığımız ayarları kontrol ettiğimizde artık youtube sitesine erişim yapılamadığını görüyor olacaksınız.

youtube-block

Konu hakkında destek talep etmeniz durumunda eposta adresimiz üzerinden bizlere ulaşarak profesyonel destek talebinde bulunabilirsiniz.

Bu işlemleri yapmanıza rağmen youtube site engelleme işlemi başarısız olduysa diğer bir teknik makalemize buradan ulaşarak ikinci bir çözüm yöntemini deneyebilirsiniz.

Not: Ktech, 2004 yılından beri BT Teknolojileri alanında sektörde hizmetlerini sürdürmektedir. Son dönemde küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için web site tasarım hizmeti sağlamaktadır. Her sektöre özel hazırladığımız web sitelerini inceleyerek firmanız için en ekonomik çözümü sunacağımızdan eminiz. Web site ihtiyacı olan müşterilerimiz iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Etiketler: modemden youtube engelleme, url engelleme, zte modem ebeveyn kontrolü, zte ebeveyn kontrolü, zte modem site engelleme, modemden site engelleme, modem youtube engelleme

MÜŞTERİ KAMPANYALARI

Pendik Voleybol, Basketbol ve Cimnastik Kursu

pendik-spor-kulubu

Ktech Danışmanlık Hizmetleri olarak müşterilerimizin kampanyalarını web sayfamızda paylaşıyoruz. İstanbul Pendik'te yer alan spor kulübümüz voleybol kursu, basketbol kursu ve cimnastik eğitimleri ile gençlere yönelik spor faaliyetleri konusunda hizmet vermektedir.

Kampanya Web Adresi : https://www.marmaraelitsk.com

Detaylı Bilgi için (Mobil, Whatsapp): 0850 304 84 22

Hizmet Talep Formu

Bilgi almak istediğiniz hizmetimizi seçiniz. Sizlere en kısa sürede ulaşıp detaylı bilgi veriyor olacağız. Teşekkürler.