ZTE Modem Site Engelleme

ZTE Modem Site Engelleme

ZTE Modem Üzerinden Site Engelleme Nasıl Yapılır?

Ülkemizde birçok müşterisi bulunan ZTE modemler üzerinden bir web sitesinin erişime nasıl kapatılacağını bu yazımızda paylaştık. Siz de bu işlemleri uygulayarak bir web sitesini engelleyebilirsiniz.

ZTE Modemler üzerinde site engelleme işlemi yapmak oldukça basittir. Aşağıdaki adımları izleyerek ZTE Modem üzerinde site engelleme işlemi yapabilirsiniz:

 1. İlk olarak, bilgisayarınızı ZTE Modem'e bağlayın ve web tarayıcınızı açın.
 2. Adres çubuğuna "192.168.1.1" yazarak Enter tuşuna basın. Standartta varsayılan olarak modem IP adresi 192.168.1.1 dir. Modem ip adresinizi bilmiyorsanız yazımızın sonunda yer alan Modem IP adresi öğrenme başlığındaki işlemleri yapabilirsiniz.
 3. Kullanıcı adı ve şifre istenecektir. Varsayılan kullanıcı adı "admin" ve şifre "admin" olarak ayarlanmıştır. Bu bilgileri girerek "Login" düğmesine tıklayın. Modem şifresini bilmiyorsanız lütfen hizmet aldığınız operatör firmaya danışabilirsiniz. (Türktelekom, Vodafone, Turkcell v.b)
 4. zte
 5. "Internet" sonrasında "Security" sekmesine tıklayın ve ardından "Filter Criteria" seçeneğini seçin.
 6. zte-2
 7. "URL Filter" seçeneğini etkinleştirmek için yanındaki oku işaretleyin. Create New Item alanını tıklayın, web sitesi için bir isim ve web site adresini tam olarak girin.
 8. zte-3
 9. Filter Switch and Mode Configuration kısmından URL Filter seçeneğini ON konumuna getirin.
 10. Apply diyerek ayarları kaydedin.
 11. Siteyi tekrar erişime açmak için URL Filter kısmına OFF konuma getirebilir yada eklediğiniz web sitesinin yanında yer alan çöp kutusu simgesini tıklayarak oluşturduğunuz kaydı silebilirsiniz.

Bu adımları izledikten sonra, ZTE Modeminiz artık belirlediğiniz siteyi engelleyecektir. Ancak, bu işlem yalnızca modeme bağlı olan cihazlar için geçerlidir.

zte-4

Modem IP Adresini Öğrenme

Windows kullanıcıları Komut İstemi sistemine ''ipconfig'' yazarak hem cihazın hem de internet bağlantısı modeminin IP adresini kolaylıkla bulabilir.

Hizmet Talep Formu

Bilgi almak istediğiniz hizmetimizi seçiniz. Sizlere en kısa sürede ulaşıp detaylı bilgi veriyor olacağız. Teşekkürler.