Pendik Voleybol Kursu En Çok Sorulan Sorular

Pendik Voleybol Kursu En Çok Sorulan Sorular

Bu yazımızda voleybol kursu hakkında en çok sorulan sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Sizler de çocuğunuz için bir voleybol kursu arayışı içerisindeyseniz Pendik merkezde yer alan kursumuza sizleri misafir etmek isteriz. İletişim numaramız 0850 304 84 22 dir.

Voleybol kursu hakkında sorular ve yanıtlarımız hergün güncellenmektedir. Lütfen sayfamızdaki formu doldurarak bizlere sorularınızı iletmekten çekinmeyiniz.

Voleybol Kursu kac tl?

Voleybol kursları 2022 Kasım ayı itibariyle 500 TL den başlayarak 1500 TL ye kadar değişmektedir. Bu ücretler farklı spor okullarına aittir. Hizmet verdiğimiz Pendik voleybol spor okulunda eğitim ücretimiz 2022 Kasım ayı itibariyle 550 TL dir.

Voleybol kursu yaş sınırı var mı?

Voleybol kurs eğitimleri genel de 8 yaş ile 15 yaş arasında verilmektedir. Bir veli olarak önerimiz çocuğunuzun 8 yaşına gelinceye kadar jimnastik eğitimi almasından yanadır. Pendik'te en iyi jimnastik eğitimi veren kurs hakkında da bizlere ulaşırsanız yardımcı olmak isteriz.

Voleybol Kursu Haftada kaç gün?

Bu soruya yaz dönemi ve kış dönemi olmak üzere ikiye ayırmak mümkündür. Kış dönemi yani okulların başladığı zaman aralığında voleybol kursları genelde haftasonları 2 gün olacak şekilde yapılmaktadır. Ancak maçlara hazırlık durumları düşünüldüğünde hafta içi akşamları da antremanlar devam etmektedir. Yaz döneminde ise hafta içi ve hafta sonu olmak üzere en az 2 gün eğitimler düzenlenmektedir. Ayrıca yaz okulu kapsamında hergün süren voleybol eğitimleri de olmaktadır.

Voleybol ne zaman başlanır?

Voleybol'a başlama yaşı 7-8 yaş aralığı olarak söylemek mümkündür. Bu tamamen antrenörlerin değerlendirmesi ile belirlenecek bir durumdur. Çünkü yapı itibariyle güç isteyen bir spor dalıdır. Bu yüzden çocuğunuzu hazır hissettiğinizde voleybol antrenörleri ile görüştürmenizde fayda vardır.

Voleybolcu olmak için kaç kilo olmalı?

Boy kilo endeksi hesaplamalarına göre ideal kilolarda olmanız önemlidir. Voleybol devamlı hareket halinde olunan bir spor dalıdır. Kilolu olmanın yanı sıra güç isteyen bir özelliği de vardır. Bu nedenle çok zayıf veya çok şişman olan kişilerin mutlaka doktor kontrolünde eğitim talepleri değerlendirilmelidir. Ayrıca eğitim alacağınız spor okulundaki antrenörde size gerekli bilgiyi sağlayacaktır.

Voleybol ayak serbest mi?

Voleybol el ile oynanan bir spor dalıdır. Ancak zor durumda kalındığında top yere değmeye yakın ayağımızla müdahale ederek voleybol oynamaya devam edebiliriz.

Voleybol bir meslek mi?

Her spor dalında olduğu gibi bir spora meslek olarak bakmak ilk başlangıç olarak uygun görmüyoruz. Sporun vücudumuz ve sosyal yaşantımız için ne kadar önemli olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Öncelikle bu sporu yapmaya sizleri davet ediyoruz. Kariyer hedefleriniz doğrultusunda sporcu olmak istiyorsanız çok çalışarak voleybol kulüplerinde profesyonel voleybolcu olabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

Aklınıza takılan voleybola ait tüm sorularınız için bizlere 0850 304 84 22 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Bu sayfa devamlı güncellenmektedir. Takip etmeyi unutmayınız. Teşekkürler.

Sorularınızı buradan bizlere form aracılığıyla da iletebilirsiniz. En kısa zamanda yanıt dönülecektir.

Pendik voleybol spor kulübü etkinliklerimizi www.marmaraelitsk.com adresinden takip edebilir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.