Ücretsiz Mail Hosting | Zoho ile 5 Adet Ücretsiz Kurumsal Mail

Ktech | Zoho Mail Servisleri | Ücretsiz Mail Hosting

Ücretsiz eposta hesabınız olmasını istiyorsanız bu yazımız tam size göre. www.alanadiniz.com şeklinde web site adresini aldınız ve şimdi ücretsiz xx@alanadiniz.com şeklinde eposta hesabı oluşturmak istiyorsunuz. Öyleyse yazımızın devamını okuyarak sizlerde mail hesabınızı ücretsiz oluşturabilirsiniz.

Belirli bir bütçeniz var ve eposta hizmeti için ücret ödemek istemiyorsunuz. Ya da bu işin tekniğini öğrenip müşterilerinize ücretsiz eposta hizmeti sunmak istiyorsunuz. Ücretsiz mail hosting hizmetinden yararlanarak kurumsal mail almak istiyorsunuz. Peki bu işlemleri nasıl yapacağınızı biz uygulamalı bir şekilde sizlere anlatıyor olacağız.

Yazımızdaki işlemleri birebir uygulayarak sizlerde ücretsiz eposta hesabı sahibi olabilirsiniz.

Bu işlemleri yapamayacağınızı düşünüyorsanız hizmetlerimiz arasında yer alan bu işlem için her zaman sizlere destek olmaya hazırız. Ücretsiz mail hosting ile kurumsal mail hizmeti almak için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

1. Adım - Alan Adınızı Satın Alın

Örneğin info@ktech.com.tr şeklinde mail adresinizin olmasını istiyorsunuz. Bunun için ilk yapılması gereken işlem ktech.com.tr alan adını satın almanız olmalıdır. Bu alan adlarını alacağınız bir çok site var. Sonu tr uzantılı alan adlarını uygun maliyetlerle metunic üzerinden alabilirsiniz. Metunic üzerinden alan adı aldığınızı düşünerek diğer adıma geçiyoruz.

Bu noktadan sonraki adımlar eskiden ücretsiz olarak sunulan ancak şu anda ücretli olarak hizmet veren Yandex Mail sistemine dair teknik bilgileri içermektedir. Biz Zoho Kurumsal Mail hizmetinden faydalanacağımız için buradan zoho kurumsal mail adımlarına devam edebilirsiniz.

2. Adım - Alan adı yönetim sayfanızdan DNS adreslerinizi ekleyin.

Şimdi burası önemli. Alan adınızı aldığınız ekranda sizden DNS adresi isteyeceği bir alan gelecektir. Bu alana aşağıdaki adresleri girmeniz gerekiyor. IP adres kısmı varsa bunları boş bırakabilirsiniz.

ns31.cloudns.net

ns32.cloudns.net

Ben metunic üzerinden bu adresleri girmiştim. Sizlerin ekranlarında da benzer bir kayıt gözükecektir. O adresi girmeniz gerekiyor.

dns

3. Adım - Ücretsiz DNS Yönetim Alanı Üzerinde Hesap Oluşturun.

Alan adımızı aldık. Alan adımızı ücretsiz DNS işlemlerini yapacağımız alana yönlendirdik. Şimdi ücretsiz DNS alanı hesabı tanımlayacağız. Sonrasında ilgili mail kayıtlarımızı girip işlemlere devam edeceğiz.

https://www.cloudns.net/ adresine giriş yaparacak Oturum Aç diyelim. Gelen pencerede "Yeni Hesap Yaratın" linkini tıklayarak hesap oluşturma sayfasına geçiş yapalım.

dnshesap

Bu sayfada İsim ve Soyisminizi yazınız. gmail, hotmail gibi kayıt işleminin devamı için gerekli mail adresinizi yazınız. Bir şifre belirleyerek hizmet sözleşmesi kutucuğunu işaretleyin ve Kayıt ol linkini tıklayarak kayıt işlemlerini bitirin.

Hesabınıza erişim sağladığınızda karşınızdaki ekran aşağıdaki gibi olacaktır.

hosting ana sayfa

4. Adım - DNS Bölgenizi Ekleyin.

DNS Bölgeleri kısmında yer alan "Yeni Ekle" linkini tıklayınız. Çıkan sayfadan Ana Bölge - Primary DNS kısmını tıklayınız. Aşağıda gösterildiği gibi site adınızı www olmadan ilgili alana yazınız. "Yarat" linkini tıklayınız.

siteadd

5. Adım - DNS Ek Bilgilerini Kayıt Ediniz.

Bu noktadan aşağıda eskiden ücretsiz olarak sunulan ancak şu anda ücretli olarak hizmet veren Yandex Mail sistemine dair teknik bilgiler yer almaktadır. Biz Zoho Kurumsal Mail hizmetinden faydalanacağımız için buradan zoho kurumsal mail adımlarına devam edebilirsiniz.

İlk önce yapılması gereken işlem Ana sayfadan web sitenizin üzerine tıklayarak karşınıza gelen sayfada mx sekmesinden "Yeni Kayıt ekle" diyerek aşağıda gösterildiği gibi kaydı girmek. Kayıt bilgisi kısmına "mx.yandex.net" yazıp Kaydet diyoruz.

mx

İkinci gireceğimiz kayıt ise TXT sekmesinden olacaktır. Ancak buraya kayıt eklemeden önce Yandex üzerinden bazı işlemler yapmamız gerekmektedir.

6. Adım - Yandex Üzerinden Kurumsal Alan Adımızı Oluşturmak

https://connect.yandex.com/ sitesine giriş yaparak sağ üstte bulunan "Try out" linkini tıklayarak sisteme yandex hesabımızla giriş yaparız. Eğer yandex hesabımız yoksa aynı sayfanın sağ üst köşesinde bulunan "Regsiter" linkini tıklayarak yandex üzerinden ücretsiz hesabımızı oluşturabiliriz. Ücretsiz hesabımızı aldığımızı düşünerek https://connect.yandex.com/ sitesine giriş yaptığımızı varsayıyoruz.

Web master bölümü altında bulunan "Add a domain" linkini tıklatıyoruz.Web site adresinizi www olmadan aşağıdaki alana yazıyorsunuz ve "Add" linkini tıklıyorsunuz.

yandexadd

Alan adınızı ekledikten sonra webmaster bölümünde oluşturduğunuz site Not Confirmed olarak gözükecektir.

notconfirmed

Bu kaydın içerisine girdiğinizde DNS Record sekmesinden yandex verification kısmının tamamını kopyalayın. Yani benim ekranımdaki bilgi yandex-verification: b7f4ce4eb6bc63a7 bu şekildeydi ve ben bu alanı kopyaladım.

dnsrecord

7. Adım DNS Ek Bilgilerine Yeni Kayıt Ekleme

Hatırlarsanız 5. adımda MX sekmesinden MX kaydı oluşturmuştuk. Şimdi doğrulama işlemi için TXT kaydı oluşturacağız. Bunun için tekrar https://www.cloudns.net/ adresine giriş yaparak alan adımızı tıklıyoruz. Karşımıza gelen pencerede TXT sekmesine geçerek "Yeni Kayıt" diyoruz. Açılan sayfada bilgiyi aşağıdaki gibi ekliyoruz.

Bu sayfanın Kayıt Bilgisi kısmına 6. adımda yer alan bilgiyi olduğu gibi yapıştırıyoruz ve kaydet diyoruz.

txt

Bütün işlemler bu kadar. Maksimum 3 gün sonrasında aşağıdaki ekrana gelerek "Check" diyoruz ve alan adımızın artık "Not Confirmed" yerine "Confirmed" olduğunuz görüyoruz. Doğrulama işlemleri yapıldıktan sonra artık kaan@kaan.com.tr şeklinde mail hesaplarınızı oluşturabilirsiniz.

dnsrecord

8. Adım - Mail Hesaplarının Oluşturulması

Yukarıda anlatılan işlemler sonrası Check işlemini yaparak Confirmed bilgisini aldığını düşünüyorum. Webmaster içerisinden Admin Tools kısmına gelmeniz gerekiyor.

admintools

Karşınıza gelen sayfada "Add" linkini tıklayarak mail hesabınızı oluşturabilirsiniz.

add

İşlemlerin sonuna geldik. Maillerinizi yandex.com üzerinden takip edebileceğiniz gibi bilgisayarınızda kurulu Outlook programı üzerinden de takip edebilirsiniz. Outlook ayarları ayrı bir konu olduğu için burada bahsetmeyeceğim. Talebiniz üzerine info@ktech.web.tr adresine mail gönderirseniz yada iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşırsanız hızlıca yardımcı olabilirim.

Hayırlı olsun.

Not: Ktech, 2004 yılından beri BT Teknolojileri alanında sektörde hizmetlerini sürdürmektedir. Son dönemde küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için web site tasarım hizmeti sağlamaktadır. Her sektöre özel hazırladığımız web sitelerini inceleyerek firmanız için en ekonomik çözümü sunacağımızdan eminiz. Web site ihtiyacı olan müşterilerimiz iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Hizmet Talep Formu

Bilgi almak istediğiniz hizmetimizi seçiniz. Sizlere en kısa sürede ulaşıp detaylı bilgi veriyor olacağız. Teşekkürler.