En Ucuz Kurumsal Email Adresi | Aylık 1,2 $ dan başlıyor.

En Ucuz Kurumsal Email Adresi | Aylık 1,2 $ dan başlıyor.

En ucuz kurumsal email adresi almanın püf noktalarından bahsediyor olacağız bu yazımızda. 2022 yılında yaşanan ekonomik nedenlerden dolayı birçok üründe fiyatlar maalesef ciddi oranda arttı. Bu hem web site hosting fiyatlarına hem de kurumsal eposta barındırma hizmetine yansıdı. Gelin birlikte sıfır maliyet ile en ucuz kurumsal email adresinin nasıl alınacağını birlikte inceleyelim.

Bir web siteniz olabilir ya da yeni bir web sitesi yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Bu hizmet içerisinde web tasarım ve web hosting hizmetleri yer almaktadır. Web hosting içerisinde web sitenizin güvenli bir şekilde açılması için de SSL sertifikası gerekmektedir. Bakıldığında web sitesi; web tasarım, web hosting ve SSL sertifika ürün ve hizmetlerinden oluşmaktadır. Kurumsal eposta adresi ise kurumsal mail hosting adı altında yapılandırılan farklı bir hizmettir. Farklı hizmet olması dolayısıyla kurumsal eposta adresinizi web siteniz olsun veya olmasın oluşturabilirsiniz demek anlamı taşımaktadır.

2022 yılına kadar Yandex firması kurumsal eposta adresi oluşturmak için gerekli altyapıyı ücretsiz sağlıyordu. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaştan sonra Yandex bu hizmetini ücretli duruma getirmiştir. Alternatif olarak Zoho firması kurumsal eposta adresi için ücretsiz hizmet sunduğunu bu yazımızda anlatmıştık. Zoho firması 5 adete kadar ücretsiz kurumsal eposta adresi tanımlamamıza müsaade etmektedir. Bu hizmetin olumsuz tek yönü maillerin outlook üzerinden takip edilmesini desteklememektedir. Bu da hesap başına tanımlanan 5 GB alanı iyi yönetiyor olmamız gerektirmektedir. 5GB alan dolduğunda mail arşivleme seçeneği olmadığı için ücretli versiyona geçerek kota artırımı yapmamız ya da eski maillerimizi silmemiz gerekmektedir.

Bu yazımızda söz verdiğimiz üzere en ucuz kurumsal email adresinin nereden ve nasıl alınacağını paylaşmış olduk. Şimdi gelelim en çok sorulan sorulara ve yanıtlarına.

Kurumsal mail adresi nereden alınır?

Kurumsal mail adresi mail hosting hizmeti veren firmalardan alınmaktadır. Burada önemli olan web sitenizin altyapısı ile kurumsal mail adresi alacağınız hosting altyapısının birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Birçok mail hosting firması DNS kayıtlarını kendi panelleri üzerinden yapılmasına müsaade etmektedir. Yani farklı bir DNS sağlayıcı üzerinden IP yönlendirmesi ile eposta hosting hizmeti vermemektedir. Bu teknik detayı da yalnızca size hizmet veren BT personeli söyleyebilir.

Kurumsal mail adresinin alınabileceği başlıca hosting firmaları Google, Hosting.com.tr, Turhost, Natro gibi firmalar yüksek maliyetlerde sunmaktadır.

Ktech olarak kurumsal mail adresi talep eden müşterilerimiz buradan ilgili hizmetimize ulaşarak detay bilgilere ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz. Kurumsal mail adresi ücreti aylık 1,2 $ dan başlamakta olup sayı arttıkça indirim oranı da artmaktadır.

Şirket için hangi mail?

Şirketler kendi çalışanları ve müşterileri ile arasındaki elektronik yazışmaları kurumsallık olması, iletişimin arşivlenmesi, iş süreçlerinin daha kolay yönetilebilmesi için mail adreslerini kurumsal bir mail adresi üzerinden yürütmesi gerekmektedir. Kurumsal mail adresi örneği info@ktech.web.tr şeklinde olabilir. Personeller ise mail adreslerini akorkmaz@ktech.web.tr şeklinde ya da ademkorkmaz@ktech.web.tr şeklinde oluşturabilirler. Burada çalışan adı ve soyadının tam olarak belirtilmesinin farklı dolandırıcılık araçlarına maruz kalma riski bulunduğu için genelde ismin baş harfi sonrasında soyad şeklinde bir kullanım olduğu genel olarak görülmektedir. Şirketlerin mail adresi olarak gmail veya hotmail gibi ücretsiz mail hesabı veren firmalardan mailleri kullanması önerilmemektedir.

info@ mail adresi nedir?

info@ ile başlayan mail adresi bir firmanın web sitesi, sosyal medya hesaplarında müşterileriyle paylaştığı ve takibinin şirket yöneticilerinde olduğu bir mail adresidir.

info@ nasıl mail atılır?

Bir firmanın info maili olup olmadığını öğrenmenin en basit yolu info@firmawebsitesiadresi şeklinde bir mail göndermektir. Mail gönderdikten sonra bir hata mesajı alınmazsa gönderilen mail adresi büyük olasılıklı doğru bir mail adresidir. İkinci bir yöntem ise firmayı arayarak santral görevlisine şirket genel mail adresini sormaktır. Alınan yanıta göre mail adresine mail gönderilebilir.

Outlook şirket maili nasıl kurulur?

Outlook, Microsoft firması tarafından mail takibinin kolaylıkla yapılabilmesini sağlaması amacıyla ürettiği bir yazılımdır. Mail sistemleri farklı özelliklerde olabilmektedir. Bunlar Exchange, Office 365, IMAP, SMTP gibi bağlantı türleri bulunmaktadır. Bunu öğrenmenin en iyi yolu da firmaya destek hizmeti veren BT personeli ya da BT firmasından bu bilgilerin alınmasıdır. Bu bilgiler alındıktan sonra Outlook üzerinden Dosya - Hesap Ayarları kısmına girilerek Yeni butonuna basılarak eposta hesabı outlook üzerine eklenebilmektedir. Burada istenen bazı bilgiler bulunmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu bilgileri BT personelinizden öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler firmaya özel bilgiler olduğu için buradan hangileri olduğu paylaşılamamaktadır.

Ücretsiz e-mail adresi nasıl alınır?

Ücretsiz e-mail adresi gmail, hotmail gibi servis sağlayıcıların web sitelerinden hesap oluştur adımını takip ederek alınabilir. Kurumsal e-mail adresi ise ücretsiz şu anda Zoho markası üzerinden yapılmaktadır. Bunun nasıl yapıldığı ile ilgili makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Kurumsal mail adresi ne demek?

Kurumsal mail adresi firmanızın isminin yer aldığı mail hesabıdır. Örneğin çalıştığınız firmanın web site adresi ktech.web.tr olsun. O zaman kurumsal mail adresleri ozgur@ktech.web.tr şeklinde olmaktadır. Böylece kurumsal mail adresi hesabınız oluşmuş olacaktır.

Resmi mail adresi nedir?

Resmi mail adresi aynen kurumsal mail adresini ifade etmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bir firmanın sahip olduğu mail adresi içerisinde firma adının ya da markasının yer aldığı bir mail adresidir.

Şirket uzantılı mail adresi nasıl alınır?

Şirket uzantılı mail adresi şirketinizin BT personeli tarafından tedarik edilmektedir. Öncelikle kendisine ulaşarak şirket uzantılı mail adresi talep edebilirsiniz. Eğer şirketinizde bir bt personeli yoksa ve ilk defa şirket uzantılı mail adresi almaya başlayacaksanız buradan kurumsal email hizmetimiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Yapacağımız anlaşma sonrasında firmanız için tanımlayacağımız kurumsal mail adreslerini bilgisayarınıza uzaktan bağlantı yöntemi ile destek olarak ücretsiz bir şekilde kuruyor olacağız. Kurumsal mail adreslerinin maliyeti aylık 1,2 $ dan başlamakta olup eposta hesabı sayısına göre fiyat indirimlerimiz söz konusudur.

Kurumsal mailler nasıl olur?

Kurumsal mailler eposta adresi içerisinde kurum adı geçiyorsa o mail hesabı kuruma ait bir eposta adresidir. Örneğin kurum adı Caner Plastik olsun. Firmanın web sitesi de www.canerplastik.com.tr olsun. O zaman firmanın mail adresi özel bir durum bulunmadıkça osman@canerplastik.com.tr şeklinde olacaktır.

Kurumsal mail için ne gerekli?

Kurumsal mail hesabının oluşturulabilmesi için gerekli olan alan adınızın satın alınmış olmasıdır. Yani firmanızın adı Caner Plastik ise www.canerplastik.com şeklinde bir alan adı alınmış olması gerekmektedir. Sonrasında bizlerden satın alacağınız mail hosting hizmeti ile kurumsal mail adresinize kavuşabilirsiniz. Farklı bir satın alma işlemi yapılmasına gerek bulunmamaktadır.