Yandex Webmaster Site Ekleme

Yandex Webmaster Site Ekleme

Yandex Web Master Site Ekleme İşlemleri

Yandex webmaster üzerinden site ekleme işlemlerinde hata alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yaparak bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

Hata Mesajı:We replaced the site URL in the line with the main mirror, because only the main mirror of the site can participate in search results. The yourdomain.com.tr URL is a secondary mirror. You can add it to Yandex.Webmaster after you add and verify the rights for https://www.yourdomain.com.tr

Yandex Web Master sayfası üzerinden site ekleme işlemlerinde aşağıdaki hatayı alıyorsanız mevcutta Yandex sunucularında bu domainin kayıtlı olduğu bilgisi verilmektedir.

Hata mesajı: We replaced the site URL in the line with the main mirror, because only the main mirror of the site can participate in search results. The yourdomain.com.tr URL is a secondary mirror. You can add it to Yandex.Webmaster after you add and verify the rights for https://www.yourdomain.com.tr

Eğer alan adı sahibi artık sizseniz bu alan adınızı doğrulamanız gerekmektedir. Bunun için yapılması gerekenler aşağıdaki gibidir.

  1. Yandex mail sistemini kurumunuz için kullanmak istiyorsanız her durumda ücretsiz bir yandex mail hesabı almalısınız. Alacağınız mail adresi [email protected] şeklinde olabilir.
  2. https://admin.yandex.ru/users?uid=1511107713 adresine yandex hesap bilgileriniz ile giriş yapmalısınız.
  3. Alan Adları kısmından alan adı ekleme bölümünden www olmadan alan adınızı yazınız.1
  4. Alan adı ekle butonuna bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki sayfa gelecek ve DNS kayıtlarınızı yaptığınız site üzerinden burada belirtilen yöntemlerden birini deneyerek alan adının size ait olduğunu doğrulamanız istenecektir.2
  5. Sizin için en hızlı olan yöntemi seçerek doğrulama işlemini yapabilirsiniz.
  6. Sonrasında yandex web master sayfasına https://webmaster.yandex.com/sites/add/ erişim sağlayarak aşağıdaki alana web site adresinizi ekleyerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.
  7. 3

Not: Ktech, 2004 yılından beri BT Teknolojileri alanında sektörde hizmetlerini sürdürmektedir. Son dönemde küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için web site tasarım hizmeti sağlamaktadır. Her sektöre özel hazırladığımız web sitelerini inceleyerek firmanız için en ekonomik çözümü sunacağımızdan eminiz. Web site ihtiyacı olan müşterilerimiz iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Hizmet Talep Formu

Bilgi almak istediğiniz hizmetimizi seçiniz. Sizlere en kısa sürede ulaşıp detaylı bilgi veriyor olacağız. Teşekkürler.