Comnet İnternet ile En Uygun Fiyata İnternet ile Tanışın

Comnet İnternet ile En Uygun Fiyata İnternet ile Tanışın

Comnet internet ile Tanışma Vakti

Comnet ile bir teknoloji sektöründe çalışan biri olarak çok geç tanıştım. Arkadaşlarımın olduğu whatsapp grubu üzerinden bir arkadaşımın comnet interneti tavsiye etmesiyle serüven başlamış oldu.

Mevcutta Vodafone.Net internet kullanıcısıydım. 50 Mbit VDSL internet bağlantım vardı. Maalesef henüz mahallemiz fiber internet ile tanışmış değil. Hiç yoktan bu hızlarda benim ihtiyacımı görüyor.

Vodafone internet süresinin bitmesini vodafone uygulamasından öğrenmekle işe koyuldum. Aylık 216 TL gibi bir rakam ödüyordum. Bir yandan da aslında "Ya kim uğraşacak şimdi operatör değiştirmekle diye de söyleniyordum." Ancak bir aile bütçesi yönetiyorum ve hesabımı daha iyi yönetmenin yollarını aramak zorundayım.

Mart 2024 döneminde vodafone internet sözleşmemin bitmesine 7 gün kala işlemlere başladım. Malum biliyorsunuz cayma bedeli gibi bir tazminat ile karşılaşmamak için mevcut sözleşmenizden ona göre vazgeçmeniz gerekiyor.

Comnet İnternet Başvuru İşlemleri

Comnet internete başvurmanın çok kolay bir şekilde yapıldığını öğrendim. Bunun için https://www.comnet.com.tr/ sitesine girerek hemen üye oluyorsunuz. Sonrasında adres bilgilerinizi ve mevcut sözleşme numaranızı (eski operatörünüze ait) girerek kontrol işlemi hızlı bir şekilde yapılıyor. Comnet eğer belirttiğiniz adreste hizmet vermeye uygun ise size bilgi veriyor ve sonrasında devam işlemlerini sağlayarak kimlik kartınızın ön ve arka yüzünü, diğer operatörden comnete geçiş evrağının imzalanmış belgesini ve sözleşmenin imzalanarak sisteme yüklenmesini talep ediyor. Doküman yönetimi kısmından bu belgeleri indirerek imzalıyor ve sonra örneğin cep telefonunuzda bulunan CamScanner uygulaması ile tarayarak bilgisayarınıza aktarabiliyorsunuz.

Belgeleri sisteme yükledikten birkaç saat sonra çağrı merkezi beni arayarak bir teyit alıyor ve işlemlere başlıyorlar. Sonrasında Vodafone üzerinden arandım ve buradan da onay alındı. Onay işlemini sağladıktan sonra artık bende Comnet ailesine katıldım. Comnet.com.tr üzerindeki panel sayfanızdan ve sms ile tarafıma kullanıcı adı ve şifre bilgisini paylaşıldı.

Comnet İnternet Erişim Bilgileri ZTE Modemde Nereye Girilmeli?

ZTE modemi ben Vodafone üzerinden satın almıştım. Dolayısıyla artık bu ürünün hizmetini kendim sağlıyorum. Vodafone u arayarak Comnet internetin bilgilerini nereye girmem gerektiğini sormam aptalca olacaktır :) Dolayısıyla bu işlemleri yapabilmek için modeme bağlı bir bilgisayar, tablet veya cep telefonu üzerinden modemin arayüzüne erişmem gerekiyor. Benim modemimin IP adresi 192.168.1.1 olduğu için hemen erişiyorum.

comnet-sifre-bilgileri

ZTE Modemde Admin kullanıcı adı ve şifresini girdikten sonra aşağıdaki ekrana ulaşarak Comnet tarafından verilen bilgileri modem içerisine kaydediyorum.

ZTE Modem Menü Bilgisi

İnternet - WAN - DSL - DSL Connection altındaki bağlantı isminizi genişletin - PPP altında yer alan username ve Password alanına Comnet tarafından verilen bilgileri girin.

comnet-zte-modem-sifre-ayarlari-nasil-yapilir

Artık Comnet üzerinden bağlantınız hazır ve interneti kullanmaya başlayabilirsiniz. Comnet üzerinden size kullanıcı adı ve şifre girmeden bir işlem yapmanıza gerek yok.

Not: Bu sayfa ZTE modem kullanıp da Comnete geçen kullanıcılara kolaylık olması açısından oluşturulmuştur. Comnet ile ilgili bir reklam çalışması değildir.

Siz de bir ZTE Modem kullanıcısıysanız ve özellikle çocuklarınız için youtube sayfasını ve uygulamasını engellemek istiyorsanız bu sayfamızı mutlaka okumadan geçmeyin derim.

Hizmet Talep Formu

Bilgi almak istediğiniz hizmetimizi seçiniz. Sizlere en kısa sürede ulaşıp detaylı bilgi veriyor olacağız. Teşekkürler.