Plaka Tanıma Sistemi

Plaka Tanıma Sistemi 2023 Fiyatları

Plaka Tanıma Sistemi

Plaka tanım sistemleri; herhangibir konut, iş yeri, otopark alanı veya bir AVM alanı için giriş ve çıkış yapan araçların kayıtlarını tutarak analizler yapan, buna göre istediğiniz birçok veriyi içerisinde bulunduran, müşterilerimize güvenlik ve satış fırsatları ile yönetim kolaylığı sağlayan plaka tanıma sistemi çözümlerimizin detaylı bilgilerini tüm sektöre katkı sağlaması açısından paylaşıyoruz.

Plaka tanima sistemleri hakkında bilgi verir misiniz?

Plaka tanima sistemleri, aracıyla ziyaret eden tüm ziyaretçilerimiz için katma değerli çözümler üretebileceğimiz fırsatlar üreten bir yazılım çözümüdür. Plaka tanıma sistemleri ile müşterimizden alacağımız araç verisi ile otopark alanımızı yönetebiliriz, apartmanımıza yabancı araçların girmesinin önüne geçebiliriz. Şirket araçlarımız ile ilgili kampanyaların oluşturulmasını sağlayabiliriz. Güvenli olmayan araç kategorisinde bulunan araçların girişini engelleyebiliriz. Bu ve benzeri aslında müşterimizin de ihtiyacının olduğu her türlü çözümü plaka tanima sistemleri sayesinde hızlıca elde edebiliriz. Bu raporların saniyeler içerisinde oluşmasını sağlayarak analizleri rahatlıkla yapabiliriz.

Plaka okuma sistemi ile neler yapılabilir?

Plaka okuma sistemi, plaka tanıma sisteminin diğer bir adı olup bir pts sisteminde yapılabilecek her türlü işlemin yapılmasına olanak sağlar. Aracın kamera önüne ya da asfalt zemin üzerindeki loop hattına gelmesi ile birlikte sistem çalışmaya başlayarak analiz işlemleri yapılır. Plaka okunur ve elde edilen plaka verisi, veri tabanına yazılır. Aracın markası ve rengi, araç fotoğrafları, plaka verisi okunarak kayıt altına alınır. Okunan araç bilgilerine göre farklı senaryolar hazırlanarak süreçler tetiklenebilir. Örneğin araç otoparkınızı yönetmek istiyorsanız bir plaka tanıma sistemi ile beraber çalışan otopark yönetim modülü işinizi rahatlıkla görecektir.

plaka-tanima-sistemi

Plaka tanıma sistemi fiyatları hakkında bilgi verir misiniz?

Plaka tanıma sistemi fiyatları belirlenirken sistem içerisinde talep edilen çözümlere göre fiyat belirlemesi yapılmaktadır. Fiyatları oluşturan kalemler aşağıdaki gibidir.

  • Plaka okuma kamerası maliyetleri
  • Plaka okuma kamerası bilgisayarı
  • Plaka okuma kamerası şerit düzenleme maliyetleri
  • Plaka okuma kamerası ile eşlenik çalışan bariyer sistemleri
  • Plaka tanıma sistemi tablet çözümü
  • Plaka tanıma sistemi yazılım lisansı
  • Otopark yönetim modülü
  • Plaka tanıma sistemi kurulumu için altyapı kablolama maliyetleri

Plaka tanıma sistemi fiyatlarını belirleyen birçok unsur bulunmaktadır. Burada önemli olan müşterinin nasıl bir çözüm istediğidir. Standart bir plaka tanıma sistemi talep ediliyorsa 2000 $ dan başlayan fiyatlar söz konusu olmaktadır (2 adet pts kamerası, bilgisayar ve pts lisansı dikkate alınmıştır)

Plaka takip sistemi çözümleri

Plaka takip sistemi bugün ülkemizde tüm AVM lerde zorunlu olarak kullanılmaktadır. AVM lerde plaka tanıma sistemlerinin kurulumu hakkında bilgi almak istiyorsanız bu yazımızı inceleyebilirsiniz. Alış veriş merkezlerinde bulunan plaka takip sistemi emniyet birimleri ile ortak çalışmaktadır. AVM ye giriş yapan tüm araçlar emniyet birimlerinin sistemlerinde kayıt altına alınarak kontrol edilmektedir.

Araç tanıma sistemi ile kontrol çok daha kolay

Araç tanıma sistemi ile hayatımıza giren araç kontrolü çok daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Araç tanıma işlemleri ile veritabanında yer alan araçlar ile giriş yapan araçlar karşılaştırılmakta onaylı araçların girişine izin verilmektedir. Sisteme önceden tanımlanan misafir araçların bile otomatik olarak otopark alanına erişimi sağlanarak müşteri karşılama hizmetlerinde memnuniyet artırılmaktadır.

Plaka Okuma Kamerası Hakkında

Bir plaka tanıma sistemi kurulurken en önemli husus plaka okuma kameralarının teknik özellikleridir. Bugün marka bağımsız olarak kurduğumuz plaka tanıma sistemi bu yönde en çok tercih edilen sistemlerden biri haline gelmiştir. Burada önemli olan en büyük özellik kameraların IP kamera olması, üzerinde ayarlanabilir lense sahip olması, çözünürlüklerinin en az 2MP olması aradığımız özelliklerin başında gelmektedir. Plaka okuma kamerası satın almadan önce marka ve model olarak teknik ekibimize bilgilerini iletmeniz ön kontrol açısından fayda sağlayacaktır.

Güvenli alanlarınızın yönetimi için en doğru plaka tanıma sisteminin kurulumunda sizlere danışmanlık ve kurulum hizmetleri sağlamayı çok isteriz. Bunun ötesinde bilgi alış verişi dahi olsa bizleri her zaman arayabilirsiniz. 0850 304 84 22

Hizmet Talep Formu

Bilgi almak istediğiniz hizmetimizi seçiniz. Sizlere en kısa sürede ulaşıp detaylı bilgi veriyor olacağız. Teşekkürler.