Google Domains Satılıyor mu?

Google Domains Satıldı mı? | Google Domains Alan Adım Ne Olacak?

Google Domains Satılıyor mu?

Google yapmış olduğu duyuru ile Squarespace firmasının 15 Haziran 2023 tarihi itibariyle Google Domainsi alma niyeti olduğunu iletti. Bu bilginin Google sayfası üzerinde duyurulmuş olması da Google Domains hizmetinin el değiştireceği anlaşılıyor.

Google Domains Satılmasıyla Birlikte Süreç Ne Olacak?

Mevcutta google domains üzerinde bir hesabınız varsa bu hesapların tamamı alan adlarıyla beraber Squarespace firmasına devredilecektir. Konu ile ilgili yeni duyurular yapılacaktır. Yeni firmanın adresine domains.squarespace.com buradan erişim sağlanabilir.

Google Domains Müşterisi Olarak Ne Yapmam Gerekiyor?

Google Domains hesabınız üzerinde hemen bir etkisi yoktur ve şu anda yapmanız gereken hiçbir şey yoktur. Düzenleyici onaylar alındıktan ve işlem kapandıktan sonra, Squarespace'in müşterisi olacaksınız ve alan adınız Squarespace tarafından sahiplenilecek ve bir geçiş döneminden sonra yönetilecektir.

Google Domains Satılmasıyla Beraber Etki Alanıma Ne Olur?

Şu anda alanınız, bugün olduğu gibi Google Domains hesabınızda yönetilmeye devam edecektir. Düzenleyici onaylar alındıktan ve işlem kapandıktan sonra, Squarespace'in bir müşterisi olacaksınız, ancak Google'ın Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerli olmaya devam ederek, bugün yaptığınız gibi alanlarınızı Google Domains aracılığıyla yönetmeye devam edeceksiniz.

Google Domains Satılmasıyla Beraber Alan Adımız Bundan Teknik Olarak Etkilenecek mi?

Etki alanım herhangi bir noktada çalışmayı durdurur mu?
Alan adı kaydınız ve DNS yetkilendirmeniz, Squarespace'e geçişten etkilenmeyecektir. Bir Squarespace müşterisi olduğunuzda, ek hizmetleri (mevcut olduğunda) yönetim konsolları aracılığıyla yönetebileceksiniz.

Fatura verilerime ne olacak?

Bu geçişin sizin için mümkün olduğu kadar sorunsuz olmasını sağlamak için, şifrelenmiş fatura verileriniz uygun olduğunda, güvenli bir şekilde Squarespace'e ve onların PCI uyumlu ödeme işlemcilerine taşınacaktır. Bilindiği üzere google domains üzerinde kredi kartı bilgilerimiz saklı tutuluyor. Bu bilgilerin farklı bir firmaya aktarılması ayrı bir süreç. Sorunsuz güvenli bir şekilde aktarım söz konusu olması gerekiyor. Ancak kredi kartı bilgileriniz bulunuyor ise bunu limiti sıfır olan bir sanal kredi kartı ile değiştirmenizi tavsiye ediyorum.

Google Domains aracılığıyla satın aldığım Google Workspace hizmetime (G Suite dahil) ne olur?

Düzenleyici onaylar alındıktan ve işlem kapandıktan sonra, şu anda Google Domains tarafından faturalandırılan Google Workspace (G Suite dahil) aboneliklerinin faturalandırma ve destek hizmetleri Squarespace tarafından yönetilecektir. Kapanıştan sonra, sınırlı istisnalara tabi olarak müşteri ve fatura bilgilerinin zaman içinde taşınacağı bir geçiş dönemi olacaktır. Bu sürenin ardından, daha önce Google Domains tarafından faturalandırılan Workspace aboneliğiniz bir Squarespace hesabında yönetilecek ve onlar tarafından faturalandırılacaktır. Geçişi sizin için olabildiğince sorunsuz hale getirmek için Squarespace ile birlikte çalışacağız. Bunun, doğrudan Google Workspace veya diğer Workspace bayileri tarafından faturalandırılan herhangi bir Workspace aboneliğiniz bir Squarespace hesabında yönetilecek ve onlar tarafından faturalandırılacaktır. Geçişi sizin için olabildiğince sorunsuz hale getirmek için Squarespace ile birlikte çalışacağız. Bunun, doğrudan Google Workspace veya diğer Workspace bayileri tarafından faturalandırılan herhangi bir Workspace aboneliğini etkilemediğini unutmayın.

Squarespace'e geçmek istemiyorsam alternatiflerim nelerdir?

Bu duyuru, alan adınızı/alanlarınızı herhangi bir zamanda başka bir kayıt kuruluşuna devretme olanağınızı değiştirmez. Bu tür bir aktarımdan önce veya sonrasında herhangi bir zamanda alan(lar)ınızı başka bir kayıt kuruluşuna taşıma olanağına sahip olmaya devam edeceksiniz.

Hizmet Talep Formu

Bilgi almak istediğiniz hizmetimizi seçiniz. Sizlere en kısa sürede ulaşıp detaylı bilgi veriyor olacağız. Teşekkürler.