Ücretsiz Kurumsal Mail Servisleri 2024 | Ktech Blog

Ücretsiz Kurumsal Mail Servisleri 2024 | Ktech Blog

Ençok Tercih Edilen Ücretsiz Kurumsal Mail Servisleri

Ülkemizde eposta hizmetini ücretsiz olarak kullanmak isteyen birçok firma bulunmaktadır. Web site hosting ücreti, alan adı ücreti, web site tasarım ve destek ücretleri, lisans ücretleri gibi nedenlerden dolayı firmalar ek olarak mail hosting ücreti ile de karşıya karşıya kalmaktadır.

Kurumsal şirketler son yıllarda bulut servisler aracılığıyla eposta hizmetinden yararlanmaktadır. Eposta barındırma işlemini yasal gereklilikler nedeniyle yurtdışında bulundurmak istemeyen firmalar ise kendi sunucuları üzerinde veya Türkiye'de yer alan veri merkezleri (datacenter) üzerinden mail hizmetini yönetmektedir.

Şimdi gelelim ücretsiz kurumsal mail servislerinin ne olduğuna ve bunları nasıl kullanacağımızı anlatalım.

  • Yandex 360 Ücretsiz Kurumsal Mail Hizmeti

Yandex 2022 Haziran ayına kadar kurumsal mail servisini ücretsiz olarak sunmaktaydı. Aldıkları karar doğrultusunda sadece Rusya Federasyonu içerisinden gelen talepleri ücretsiz olarak sunmaya devam edeceklerini diğer ülkelerde ise ücret politikasını devreye sokacaklarını belirttiler. Bu nedenle en kapsamlı ve en çok talep edilen servis olmasına rağmen ücretli olmasından dolayı artık farklı servisler tercih edilmeye başlanmıştır.

2022 Haziran ayına kadar bu servisi ücretsiz kullananlar ise yine ücretsiz bir şekilde servisi kulanmaya devam ediyorlar.

Yandex ücretsiz kurumsal mail servisinin mevcut müşteriler için de ücretli duruma gelmesi bu servisi kullanmaya devam eden bir çok firmanın mail iletişimini kesecektir. Bu yüzden bu hizmeti kullanmaya devam eden müşterilerimiz için bir B planının olması önem arzetmektedir.

Yandex kurumsal mail servisini tekrar ücretsiz duruma getirdiğinde alttaki başlık üzerinden bu işlemleri adım adım nasıl yapacağınızı da öğrenmiş olacaksınız.

Yandex ile Ücretsiz Kurumsal Mail Hizmeti Nasıl Alınır?

  • Zoho Mail ile Ücretsiz Kurumsal Mail Hizmeti

Yandex 360 üzerinde mail servisleri ücretsiz ve 1000 adete kadar posta kutusu desteği (eskiden) varken Zoho mail de bu 5 adet posta kutusu ile sınırlandırılmıştır. Yine de birçok kurumsal firmanın ihtiyacı için bu sayı yeterlidir. Her bir posta kutusunun boyutu 5 GB olmakla birlikte ücretsiz versiyonda mail iletişimi web arayüzünden, zoho mobil uygulamasından ve zoho client uygulaması üzerinden kullanılmaktadır. Yani Microsoft Outlook programını maalesef ücretsiz versiyonda kullanamıyoruz.

Aşağıdaki başlık üzerinden Zoho ile ücretsiz kurumsal mail hizmetini nasıl devreye alacağınızı adım adım anlatıyoruz.

Zoho ile ücretsiz kurumsal mail hizmeti nasıl etkin hale getirilir?

Ücretsiz kurumsal mail hizmeti adı altında aramalarda ön plana çıkan Google workspace, Proton Mail, Bluhost, Godady, Titan gibi servis sağlayıcılar kurumsal eposta hizmeti sunmaktadır. Ancak bu servis sağlayıcılar ortalama 14 gün ile 2 ay arasında değişen tarihlerde servisleri ücretsiz kullandırmakta sonrasında ücret almaya başlamaktadır. Bu yüzden şu anda tamamen ücretsiz kullanım sunan Zoho Ücretsiz kurumsal mail hizmetini kullanmanızı tavsiye ederim.

Ücretsiz olan herşey de maalesef "birşey bedava ise ürün sensin" mantığı bulunmaktadır. Firmalar farklı kampanyalar ile ücretli servislerini kullanmaya davet etmektedirler. Zaman sonra bu servislerin de ücretli duruma düşmeyeceği Yandex 360 servisini de dikkate alırsak malumunuz ortadadır. Bu yüzden bir B planına ihtiyacımız bulunmaktadır.

Ktech olarak web tasarım hizmeti satın alan müşterilerimize 2023 yılı için posta kutusu aylık sadece 1,2 $ dır. Bu fiyat şu an ülkemizde faaliyet gösteren mail hosting hizmeti veren firmalar arasında da en uygun ücretlerden biridir. Kurumsal mail hosting detayları için bu sayfamızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu hizmeti satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim numaramız: 0850 304 84 22

Kurumsal Mail Hosting Kampanyamız

K-5 : 5 adet 15 GB kurumsal eposta hesabı 5,7 $
K-10 : 10 adet 15 GB kurumsal eposta hesabı 10,8 $
K-25 : 25 adet 20 GB kurumsal eposta hesabı 25,5 $
K-75: 75 adet 20 GB kurumsal eposta hesabı 72 $

Kurumsal Eposta Paketi 25Kurumsal Eposta Paketi 25 (2)

Kurumsal Eposta Paketi 25 (3)Kurumsal Eposta Paketi 25 (4)

button_hemen-satin-al

Hizmet Talep Formu

Bilgi almak istediğiniz hizmetimizi seçiniz. Sizlere en kısa sürede ulaşıp detaylı bilgi veriyor olacağız. Teşekkürler.