Yandex 360 Mevcut Müşteriler İçin de Ücretli Oluyor

Yandex 360 Mevcut Müşteriler İçin de Ücretli Oluyor

Yandex 360 Kurumsal Mail Hizmeti Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

Yandex, henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da teknik destek biriminden aldığımız bilgiye göre, mevcut kurumsal mail müşterileri için de ücretli hale geleceği konuşuluyor. Daha önce ücretsiz olarak sunulan hizmet, geçtiğimiz aylarda Yandex 360 (Yandex Connect) üzerinden ücretli hale getirilmişti. Ancak, mevcut kullanıcılar hala ücretsiz olarak kullanmaya devam edebiliyordu.

Fakat 17 Nisan'dan sonra, Yandex'in yaptığı açıklamaya göre, ücretsiz kullanıcılar da kurumsal mail hizmeti için ödeme yapmak zorunda kalacak. Bunu engellemenin tek yolu olduğu söylendi.

Kurumsal mail hizmetinizi ücretsiz kullanmaya devam etmek için yapılması gereken en önemli şey yandex 360 üzerinde hesabınız üzerinde bulunan yönetici hesaplarını iptal ederek sadece yandex.com veya yandex.ru üzerindeki hesabı yönetici olarak bırakmak. Diğer hesapları yöneticilikten çıkartıldıktan sonra yandex 360 servisini ücretsiz olarak kullanmaya devam edeceksiniz.

Yandex den gelen yanıtı aşağıdaki gibi paylaşıyorum.

The changes of April 17, 2023 will not affect your organization if it does not have a single account with the location "Russia" in the Passport.

To revoke the administrative rights of your organization from an employee, log in to the domain owner's account and go to Mail for Business Administration panel.

In the user management section, find the right employee and click Revoke administrator rights.

After that, the employee will not be able to manage other mailboxes and the organization.

Yandex yerine kurumsal mail hesaplarınızı zoho markası üzerinden de ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz. Zoho 5 adet kurumsal mail adresini ücretsiz kullanmaya müsade ediyor. Bu işlemleri yapabilmek için anlattığımız makaleye ise aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ek olarak artık ücretsiz hesapları takip etmekten yoruldum. Teknik işlemleri yapmayı istemiyorum diyorsanız ancak kurumsal mail hizmeti de alarak mail iletişimini yine kurumsal mail hesaplarınız üzerinden çok ucuza gerçekleştirmek istiyorsanız 2023 yılı için geçerli olan 250 TL (25 adet mail / 5 GB) ücret ile Mail hosting hizmetimizi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için lütfen bizimle irtibata geçiniz. 0850 304 84 22 den bizlere ulaşabilirsiniz.

Hizmet Talep Formu

Bilgi almak istediğiniz hizmetimizi seçiniz. Sizlere en kısa sürede ulaşıp detaylı bilgi veriyor olacağız. Teşekkürler.